LatvijasMiega   apnojas speciālistu   asociācija 

Latvijas miega apnojas speciālistu asociācija (LMASA) apvieno ārstus, kas nodarbojas ar miega apnojas diagnostiku un ārstēšanu, no visas Latvijas. Asociācija vēlas izstrādāt vienotus standartus, lai nodrošinātu augstu pakalpojuma kvalitāti. Mājas lapā sadaļā “Partneri” jūs varat atrast klīnikas, kuras iesaka asociācija. Šīs klīnikas strādā pēc vienotiem standartiem un sniedz pakalpojumus atbilstoši ES standartiem.

LMASA mērķis ir veicināt miega apnojas atpazīstamību pacientu un ārstu vidū, ņemot vērā, ka no 2016. gada 14. janvāra ir grozīti MK noteikumi nr. 940 par autovadītāja apliecības iegūšanu. Miega apnojas smaga un vidēji smaga forma ir iekļauta to slimību sarakstā, ar kurām sirgstošie nedrīkst vadīt automašīnu, ja neārstējas. Līdz ar to ārstu informēšana ir kļuvusi vēl aktuālāka. Tiek strādāts ar apdrošināšanas kompānijām, cenšoties panākt, lai pakalpojums tiktu iekļauts apmaksāto pakalpojumu klāstā, kā arī ar valsts iestādēm, lai pakalpojumu apmaksātu arī valsts.  

Atbalstītāji

PAR MIEGA APNOJU

Obstruktīva miega apnoja (OMA) ir diezgan izplatīta slimība, kas ievērojami pasliktina cilvēka pašsajūtu un skar līdz pat 10% no populācijas. Šī slimība bieži paliek nediagnosticēta, bet ir gandrīz tikpat izplatīta kā diabēts.

Video

KĀPĒC MIEGĀ APSTĀJAS ELPOŠANA?

Obstruktīvas miega apnojas sindroms (OMAS) ir nopietna medicīniska un sociāla problēma, kas prasa pienācīgu uzmanību, jo bieži vien norit bez vajadzīgās ievērības un risinājumu meklēšanas. Kas slēpjas aiz šī nosaukuma un kā tas tieši vai pastarpināti var skart ikvienu no mums, stāsta Miega apnojas diagnosticēšanas un ārstēšanas aizsācējs Latvijā, miega slimību konsultants, ārsts anesteziologs Juris Svaža.

KĀPĒC DIENAS LAIKĀ ESAM MIEGAINI?

KĀ ĀRSTĒ MIEGA APNOJU?

Partneri

Kontakti

Epilepsijas un miega medicīnas centrs, Bērnu klīniskā universitātes slimnīca

Vienības gatve 45, Zemgales priekšpilsēta, Rīga, LV-1004, Latvia
miega.apnoja@gmail.com
Bankas nosaukums: AS Citadele
Bankas konta numurs: LV92PARX0016980480001
Bankas kods: PARXLV22